HORŇÁCKÁ JIZBA ... místo krásných výšivek, krojů, symbolů typických pro region Horňácko, můj rodný kraj...

 

 Jarmila Sládková  V Jizbě je moje sbírka i nabídka pro jiné...Nech sa lůbí, vitajte!

 

Horňácká jizba je určena pro milovníky Horňácka, svérázného regionu na moravskoslovenském pomezí.

Jsem "folklornice", nadšenkyně, srdcem Horňák, a ráda bych se podělila o tu starobylou krásu horňáckého regionu z více pohledů. V  Jizbě najdete mou malou soukromou sbírku obojků, ubrúsků, taštiček, harasek, starých pohlednic, aj.

Vážení a milí, nabízím krojové součástí z celého horňáckého regionu od různých dobrých lidí, kteří z nejrůznějších důvodů posílají kroje dál, nemají je jak využít a nechtějí je vyhodit do kontejneru nebo spálit v kamnech. Některé kroje jsou v nálezovém stavu, jiné jsou pečlivě obstarány, většinou z pozůstalosti po předcích. S těmito součástmi nic nedělám, nabízím je v původním stavu. Občas se zde objeví i nové krojové součásti. Ceny jednotlivých součástí jsou navrženy po dohodě s jejich majiteli. Tímto dále vyzývám ty, kterým doma kroje překáží a nechtějí nebo nemají je kde opatrovat, skladovat, nechť je darují, pošlou dál, předají, prodají apod... Vaše kroje Vám na E-JARMAKU ráda zveřejním.

Nabídka je pro Vás, kteří shání, sbírají, kterým nějaká krojová součást chybí...:-). Pište, ptejte se, poptávejte kroje z Horňácka...:-).

Staré kroje jsou často s krásnými starými vzory, které se dnes již pomalu vytrácí. Po domluvě je možné se přijít na krojové součásti podívat k nám do Velké nad Veličkou, do srdce Horňácka.

Jizba skýtá také malou půjčovnu horňáckých krojových součástí a v neposlední řadě také  nabídku výrobků, které pochází z mojí soukromé dílničky a nebo od šikovných lidí tady zpod Javoriny, tvořené s láskou k tradici a lidovému "umění".... 

 

Těší se na Vás Jarmila Sládková